21. 11. 2018
Javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov BF z namenom študija v okviru programa Erasmus+ v študijskem letu 2019/2020
Navodila za prijavo na Erasmus+ razpis za študijske izmenjave v študijskem letu 2019/2020
Javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom študija v okviru programa Erasmus+ v študijskem letu 2019/2020 je na Biotehniški fakulteti odprt od srede, 21. novembra 2018, do ponedeljka, 7. januarja 2019.
Na razpis je možno prijaviti mobilnosti z namenom študija v tujini, ki bodo izvedene od 1. junija 2019 do najkasneje 30. septembra 2020.
Študijska izmenjava v tujini v okviru programa Erasmus+ študentu omogoča, da del rednih študijskih obveznosti (vključujoč pripravo diplomskih, magistrskih ali doktorskih nalog, a izključujoč raziskovalno delo, ki ni neposredna študijska obveznost), namesto na matični instituciji, opravi na partnerski instituciji v tujini.
Pogoji za kandidiranje
Na razpis se lahko prijavi študent BF pod naslednjimi pogoji:
• da ima v celotnem času izmenjave aktiven status študenta na UL BF,
• da je v času izmenjave vpisan najmanj v drugi letnik dodiplomskega študija 1. stopnje,
• na razpis se ne morejo prijaviti študenti, ki imajo neporavnane finančne obveznosti z naslova programa ERASMUS ali ERASMUS+.
Obdobje študija v tujini je omejeno od najmanj 3 do največ 12 mesecev na vsaki stopnji študija (to pomeni na dodiplomskem, podiplomskem in doktorskem študiju). Na 1. stopnji študija gre študent lahko na Erasmus+ izmenjavo od drugega letnika dalje. Na 2. in 3. stopnji študija ta omejitev ne velja.
Na razpis se lahko prijavijo tudi tisti študenti, ki so do leta 2018/2019 del študijskih obveznosti (praktično usposabljanje ali študij) že opravili v tujini v okviru programov VŽU, ERASMUS+, Erasmus Mundus in Erasmus+ mednarodna kreditna mobilnost, vendar ne celih 12 mesecev. Skupni seštevek že opravljenega študija in praktičnega usposabljanja ter zaprošenega ne sme presegati 12 mesecev na posamezno stopnjo študija.
Vsebina in priprava vloge (sestavljena iz 2 delov: spletna prijava in pisna oddaja prijave)
Za prijavo na javni razpis mora prijavitelj do 7. januarja 2019, najprej, izpolniti spletno prijavo preko Študijskega informacijskega sistema (ŠIS) in nanjo priložiti:
• motivacijsko pismo na najmanj eni in največ dveh straneh (v slovenščini);
• dokazilo o povprečni oceni vseh do prijave opravljenih izpitov in vaj na študijskem programu: na zadnji strani prijavnega obrazca se bo avtomatično izpisala Povprečna ocena opravljenih izpitov in vaj na trenutnem študijskem programu, zato dodatno dokazilo o povprečni oceni na predhodnem študijskem programu v slovenskem jeziku dodatno priložijo le študenti prvega letnika 2. in 3. stopnje (rubrika: PRILOGE, priponka: Drugo); Potrdilo o opravljenih izpitnih obveznostih na predhodni stopnji študija ste diplomanti BF prejeli ob zaključku študija oz. ga lahko pridobite v referatu za študij 1. in 2. stopnje, Dekanat, Jamnikarjeva 101;
Prijavni postopek poteka v naslednjem vrstnem redu in prosimo, da ga upoštevate:
- Prijave so možne samo v okviru veljavnih, podpisanih Erasmus+ bilateralnih pogodb, ki so na BF sklenjene za študijsko leto 2019/2020. Študent pregleda seznam teh pogodb, podpisanih na njegovem oddelku/študiju in izbere želeno institucijo, ki ponuja primerljiv študijski program. Skupno število prijavljenih mesecev ne sme presegati števila mesecev, navedenega v posamezni Erasmus+ bilateralni pogodbi. Študent se lahko prijavi na eno od naslednjih mobilnosti:
Naziv | Min. trajanje (meseci) | Maks. trajanje (meseci) |
ERASMUS+ mobilnost študentov z namenom študija (zimski semester) | 3 | 6 |
ERASMUS+ mobilnost študentov z namenom študija (poletni semester) | 3 | 6 |
ERASMUS+ mobilnost študentov z namenom študija (zimski in poletni semester) | 3 | 12 |
ERASMUS+ mobilnost študentov z namenom študija za pripravo zaključnega dela | 3 | 3 |
- Študent pripravi vse zahtevane priloge v papirnati in pdf obliki, da jih bo naložil v ŠIS k izbrani Prijavi, in sicer: Motivacijsko pismo (obvezno) in Potrdilo o opravljenih izpitnih obveznostih na predhodni stopnji študija (obvezno le za študente prvega letnika 2. in 3. stopnje (priponka: Drugo);
- Ko ima pripravljene vse priloge in izbrano gostujočo institucijo, vstopi v ŠIS s svojim uporabniškim imenom, izbere rubriko: PRIJAVA NA IZMENJAVO -> PRIJAVA in nato izbere eno od ponujenih možnih ERASMUS+ mobilnosti študentov z namenom študija za študijsko leto 2019/20. Tako se mu bo generiral prijavni obrazec za ERASMUS+ mobilnost študentov z namenom študija (ali (zimski semester) ali (poletni semester) ali (zimski in poletni semester) ali za pripravo zaključnega dela) v študijskem letu 2019/20. Pozor: stran v ŠIS-u je časovno omejena in bo aktivna le 30 min., zato imejte pripravljene podatke o mobilnosti in vse priloge!
- Študent izpolni vse zahtevane podatke v Prijavi (pri podatkih o gostujoči instituciji izberete najprej državo, nato izbrano univerzo, potem pa se vam bo avtomatično generirala še Erasmus+ koda institucije – preverite, če se res ujema s kodo želene institucije iz seznama pogodb BF), priloži priloge in zaključi izpolnjevanje z oddajo prijave;
- Nato izbere možnost PREGLED PRIJAVE, potrjeno prijavo pregleda, jo natisne in se lastnoročno podpiše;
- Originalno podpisano prijavo in vse dodane priloge nato v papirnati obliki odda svojemu koordinatorju za študente na izmenjavi, in sicer najkasneje do ponedeljka, 7. januarja 2019.
Rok za oddajo popolne prijave preko ŠIS-a in pa podpisane prijave skupaj s prilogami v papirnati obliki koordinatorju za študente na izmenjavi na posameznem oddelku ali študiju je ponedeljek, 7. januar 2019.
Vloga na razpis je popolna ob oddaji spletne prijave z vsemi zahtevanimi priponkami IN oddaji podpisane prijave z vsemi dokazili koordinatorju za študente na izmenjavi na oddelku oz. študiju.
Izbor kandidatov in rangiranje prijav na nivoju oddelka/študija naredi koordinator za študente na izmenjavi na oddelku/študiju v skladu z merili za ocenjevanje vlog, navedenimi v razpisu: povprečna ocena opravljenih izpitov in vaj (od 0 do 10 točk) ter ocena Motivacijskega pisma (od 0 do 10 točk). Kot predpogoj za izbor se upošteva tudi sama razpoložljivost mest na posamezni instituciji gostiteljici. Če se na izmenjavo preko sklenjene Erasmus+ bilateralne pogodbe prijavi preveč študentov, imajo prednost študenti, ki so vpisani na študijsko smer, na kateri je podpisana bilateralna pogodba; sledijo tisti študenti, ki so vpisani v višji letnik.
Pomembna opozorila:
- Ne glede na to, ali bo šel študent na izmenjavo preko pogodbe, ki je podpisana na njegovem oddelku/študiju ali na drugem oddelku/študiju BF, študent prijavo na razpis vedno odda svojemu aktualnemu koordinatorju na oddelku/študiju!
- V kolikor pridobljena sredstva za Erasmus+ finančno pomoč ne bodo zadoščala za financiranje vseh zaprošenih aktivnosti, bo Univerza v Ljubljani financirala največ 5 mesecev za mobilnost študentov z namenom študija za en semester in 10 mesecev mobilnosti za 2 semestra, ter študentom dodelila le eno Erasmus+ dotacijo na leto. V primeru, da se študent prijavi na več Erasmus+ mobilnosti (npr. študijsko izmenjavo in praktično usposabljanje), mu bo dodeljena dotacija le za eno mobilnost. Ne glede na eno dodeljeno dotacijo, lahko študent izvede več mobilnosti. Če bo Univerzi v Ljubljani odobreno manjše število mest za študij študentov v tujini, kot bo na članicah izbranih in potrjenih kandidatov, bodo imeli prednost pri dodelitvi Erasmus+ finančne pomoči tisti študenti, ki bodo pri ocenjevanju vlog na matični članici dobili višje število točk in tisti kandidati, ki se v predhodnih letih še niso prijavili in kasneje odpovedali Erasmus+ študija v tujini.
Nepopolne prijave in pa prijave oddane po roku, torej po 7. januarju 2019, ne bodo upoštevane.
Pravila mednarodnih izmenjav določajo »Navodila o izvajanju mednarodnih študijskih izmenjav in praktičnega usposabljanja študentov UL« in »Navodila o izvajanju mednarodnih izmenjav z namenom študija in praktičnega usposabljanja študentov BF in študentov tujih izobraževalnih institucij, ki so na izmenjavi na BF«.