Grafika1

V sredo, 1. februarja 2023, ob 14. uri, bo na Oddelku za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani (Večna pot 83, Ljubljana, v G6 v spodnji stavbi), potekala Slavnostna podelitev štipendij Pahernikove ustanove. Tema podelitve bo GOZDOVI SKOZI ČAS IN GLASBO.

Osrednji govorec slavnostne podelitve bo mag. Mitja Cimperšek, gozdar, raziskovalec, pisatelj in ljubiteljski zgodovinar.

Na slavnostni podelitvi bo prikazan tudi nemi film Zapiski gozdarja iz leta 1935, ki ga bo na harmoniki v živo spremljal priznani glasbeni umetnik Marko Hatlak.

Pahernikove štipendije bo prejela že dvanajsta generacija Pahernikovih štipendistov

V študijskem letu 2022/2023 bo Pahernikove štipendije prejela že dvanajsta generacija Pahernikovih štipendistov. Štipendije bodo prejeli Martina Čeper, Nik Javornik, Luka Jemec, Lea Leskovec, Robert Logar, Žiga Lukančič, Bine Mekina, Lovrenc Ponikvar in Tomaž Rihter.

Program slavnostne podelitve štipendij Pahernikove ustanove

Pozdravni nagovori

• prof. dr. Andrej Bončina, prodekan za znanstveno-raziskovalno in mednarodno dejavnost
  • prof. dr. Klemen Jerina, prodekan za področje gozdarstva