Prešeren_emblem na listini

V četrtek, 9. februarja 2023, ob 15. uri, v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani, bo potekala slavnostna podelitev Prešernovih nagrad fakultete, ki jih Biotehniška fakulteta podeljuje študentkam in študentom za samostojna raziskovalna in umetniška dela, izdelana v času študija do zaključene druge bolonjske stopnje izobrazbe. Nagrajena dela presegajo redne študijske zahteve ter predstavljajo pomembne dosežke na področju znanost in umetnosti, ter so hkrati tudi uporabna v praksi.

Biotehniška fakulteta Univerza v Ljubljani s podeljevanjem Prešernovih nagrad fakultete spodbuja kakovostno znanstveno-raziskovalno in umetniško dejavnost študentov. Za nagrado se lahko skladno z 8. členom Pravil o podeljevanju Prešernovih nagrad študentom Univerze v Ljubljani Biotehniške fakultete potegujejo diplomska, magistrska in druga študentska raziskovalna dela.