Biotehniška fakulteta izvolila novo vodstvo za mandatno obdobje 2026–2030

Na volitvah organov Univerze v Ljubljani, Biotehniške fakultete, ki so potekale 21. maja 2026, je bilo izvoljeno novo vodstvo fakultete za mandatno obdobje od 1. oktobra 2026 do 30. septembra 2030.
Za dekanjo Biotehniške fakultete je bila izvoljena prof. dr. Mojca Golobič.
Prof. dr. Mojca Golobič, FOTO: Željko Stevanić.
Za predstojnike oddelkov so bili izvoljeni:
- prof. dr. Denis Rusjan (Oddelek za agronomijo),
- prof. dr. Marko Kreft (Oddelek za biologijo),
- izr. prof. dr. Matija Klopčič (Oddelek za gozdarstvo),
- doc. Darja Matjašec (Oddelek za krajinsko arhitekturo),
- izr. prof. dr. Aleš Straže (Oddelek za lesarstvo),
- prof. dr. Gorazd Avguštin (Oddelek za mikrobiologijo),
- prof. dr. Tatjana Pirman (Oddelek za zootehniko) ter
- izr. prof. dr. Mojca Korošec (Oddelek za živilstvo).
Za članico Upravnega odbora iz vrst strokovno-administrativnih in tehničnih delavcev je bila izvoljena Maja Mihičinac Kristan.
Novo vodstvo bo mandat nastopilo jeseni 2026, v obdobju pomembnih okoljskih, prehranskih, tehnoloških in družbenih izzivov, pri katerih imajo bioznanosti ključno vlogo. Biotehniška fakulteta kot ena vodilnih znanstveno-izobraževalnih ustanov na področju bioznanosti ostaja prostor povezovanja raziskovanja, izobraževanja in sodelovanja z družbo ter gospodarstvom.
