00000-4a

Področje trajnostne prehrane živali bodo predstavili štirje tuji in trije domači predavatelji.

• 9:00 Uvodni pozdrav in nagovor: Prodekan Klemen Potočnik, Biotehniška fakulteta, Univerza v Ljubljani
  • 9:15 Jaap van Milgen: Nutrient and energy metabolism: from the cell to the whole animal (INRAe - Institut national de recherche en sciences et technologies pour l'environnement et l'agriculture, Rennes, France)
  • 10.00 Luciano Pinotti: Ex-Food/former food as alternative and sustainable feed ingredients for farm animals (University of Milan, Department of Veterinary Science for Health, Animal Production and Food Safety, Milan, Italy)
  • 10.45 Zygmunt Maciej Kowalski: Characterization of hyperketolactia in dairy cows (University of Agriculture in Krakow, Faculty of Animal Science, Department of Animal Nutrition and Biotechnology, and Fisheries, Krakow, Poland)
  • 12:00 Jože Verbič: Izzivi slovenske živinoreje na področju zmanjševanja njenih vplivov na okolje (Kmetijski inštitut Slovenije, Ljubljana, Slovenija)
  • 12:20 Andrej Lavrenčič: Možnosti prehrane prežvekovalcev za zmanjšanje vplivov na okolje (Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, Oddelek za zootehniko, Ljubljana, Slovenija)
  • 12.40 Tatjana Pirman: Prehrana in zdravje prebavil (Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, Oddelek za zootehniko, Ljubljana, Slovenija)
  • 13:00 Jernej Poteko: Izzivi digitalnih tehnologij: trajnost pri krmljenju molznic (Bayerische Landesanstalt für Landwirtschaft, Institut für Landtechnik und Tierhaltung, Grub-Poing, Nemčija)

Tudi v letu 2021 bo organizirana študentska sekcija, zato so k sodelovanju posebej vabljeni študenti magistrskega študija, doktorski in podoktorski študenti (2 leti po doktoratu). Vsebina prispevkov naj bo s področja zootehnike, predstavitve pa niso nujno povezane na raziskave prehrane. Izmed prejetih prispevkov bodo štirje izbrani za pripravo predavanja. Nagrada za najboljšo predstavitev je 1.000 EUR, za raziskave oz. udeležbo na konferencah.

13.20 Študentska sekcija:

• 13.25 Marko Bizjak in sod.: Vpliv razredčevalca, temperature tajanja in časa po tajanju na kakovost odmrznjenega petelinjega semena (Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, Oddelek za zootehniko, Ljubljana)
  •  13.40 Jaka Jakob Hodnik in sod.: Minimalni odmerek UV-B sevanja za povzročitev rdečine na koži goveda v kontekstu oskrbe z vitaminom D (Univerza v Ljubljani, Veterinarska fakulteta, Klinika za reprodukcijo in velike živali, Ljubljana)
  •  13.55 Gregor Šen in Mojca Simčič: Vsebnost sečnine v kozjem mleku (Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, Oddelek za zootehniko, Ljubljana)

14.20 Razglasitev zmagovalca študentske sekcije / sklepne misli in zaključek posvetovanja

Celoten program 8. Raziskovalnih izzivov v živinoreji, Ločniškarjevi dnevi 2021: Izzivi trajnostne prehrane živali na povezavi.

Posvet bo potekal na daljavo, v angleškem in slovenskem jeziku.

Povezavo do posveta

Hosted by Janez Salobir

Thursday, 25 Nov, 2021 08:30 | 8 hours | (UTC+01:00) Amsterdam, Berlin, Bern, Rome, Stockholm, Vienna
Meeting number: 2732 448 5458 / Password: XJuttyXr725

• Join by video system: Dial 27324485458@bf-uni-lj-si.webex.com / You can also dial 62.109.219.4 and enter your meeting number.
  • Join by phone: +386-1-888-9016 Slovenia Toll / Access code: 273 244 85458

Dodatne informacije najdete na povezavi.