Raziskovalni dosežki objave

Prvi del predstavitve je bil povezan z raziskovalnim delom na fakulteti, predstavljeni so bili tako dosežki kot izzivi fakultete. Prof. dr. Nataša Poklar Ulrih je dosežke raziskovalk in raziskovalcev fakultete predstavila tudi s primerjavo na ravni univerze: »Posebej bi želela izpostaviti, da je na univerzi približno 70 raziskovalk in raziskovalcev, ki sodijo med 2 % najboljših na svetu in da je med njimi kar 13 raziskovalk in raziskovalcev z Biotehniške fakultete.« Med razpravo o izzivih je doc. dr. Anna Dragoš pozvala univerzo, da naj pripravi prenos dobrih praks med članicami, saj so nekateri izzivi, s katerimi se danes srečuje Biotehniška fakulteta, na drugih članicah univerze že uspešno rešeni. Prof. dr. Gregor Majdič je odgovoril: »Naša naloga je povezati članice univerze, ne po principu centralizacije, ampak integracije. Del aktivnosti je tudi današnji obiski in upam, da bomo uspeli tudi s prenosom dobrih praks.« 
V razpravi z udeleženkami in udeleženci se je razvila tudi razprava o tržni dejavnosti. Prof. dr. Peter Trontelj je pojasnil: »Na fakulteti imamo različne poglede na tržno dejavnost, vsekakor je pomembno, da tržna dejavnost na fakulteti obstaja, saj nam to preprečuje, da bi se zaprli v slonokoščen stolp, pa vendar po drugi strani lahko preveč tržne dejavnost ogroža izvajanje naših osnovnih dejavnosti, torej pedagoško raziskovalno deloProf. dr. Nataša Poklar Ulrih je pri tej razpravi opozorila tudi, da je na fakulteti prejela prvo vlogo za odcepljeno podjetje. Rektorje je pri tem opozoril, da je na univerzi kar nekaj izkušenj v zvezi s tem in da so postopki znani. 
Raziskovalke in raziskovalci so izpostavili tudi druga področja, predvsem internacionalizacijo ter status in sredstva mladih raziskovalcev, predvsem ponovno uvedbo mladih raziskovalcev iz gospodarstva. 

Dosežki zapolsnih in študentov_1

Sledila je predstavitev dosežkov in izzivov pedagoškega dela. Po predstavitvi je dekanja predala besedo rektorju, ki je izpostavil rezervirana sredstva v Načrtu za okrevanje in odpornost: »V načrtu so na voljo sredstva za prenovo študijskih programov. Zaenkrat še nimamo jasnih navodil ministrtsva, kako se bodo sredstva lahko koristila. V naslednjih dneh pripravlja prorektorica predstavitev, kjer bomo vodstvom fakultet predstavili trenutne usmeritveProf. dr. Emil Erjavec je pri tem izpostavil: »S prenovo študijskih programov bomo lahko odprli nova področja, zanje pridobili nove profesorje in naredili preboj tam, kjer je fakultete v tem trenutku slabše zastopana. Pri tem imam v mislih predvsem digitalizacijo in zeleni preboj.« Pri pedagoškem delu je Miha Kosec, predsednik Študentskega sveta Biotehniške fakultete, izpostavil pomen znanja: »Univerza bi morala znanje ponovno postaviti na prvo mesto. Zdi se, da mladi samo čakajo na dokončanje študija, na diplome. V tem postopku pa je znanje, ki naj bi ga v tem času osvojili sekundarnega pomena. Pa vendar je bistveno tako za strokovno delovanje na poklicni poti kot za nadaljnji razvoj področjaRektor je pojasnil, da na univerzi ugotavljajo, da se stanje na tem področju izboljšuje: »Bomo pa še naprej pozorni in tudi z nagradami ali priznanji oziroma kako drugače promovirali pomen znanja.«  

Nataša in rektor

Prof. dr. Nataša Poklar Ulrih se je v zadnjem delu predstavitve dotaknila upravljanja fakultete, spremembo Pravil fakultete s jasnejšo strukturo upravljanja in odgovornostmi vodstva, opravljeno revizijo in sanacijo FRS sistema z uspešno uvedbo APISa, revizijo in sanacijo plačnega sistema, oblikovanje procesnih pravil za tržno dejavnost, krepitev strokovnih služb z jasnejšo linijo vodenja in drugo: »Vse to je vodilo v odlične poslovne rezultate, ki pa jih želimo v prihodnje nadgraditi predvsem s pridobivanjem novih projektovProf. dr. Gregor Majdič je ob tem povedal, da je Biotehniška fakulteta ena pomembnejših članic univerze: »Pri tem ne mislim na njeno velikost, ampak predvsem na kvaliteto dela, tako na raziskovalnem kot na drugih področjih. Vsi si želimo, da bi se dobro delo nadaljevalo tudi v prihodnje. Rektorat ni nekaj , kar je oddaljeno, nekaj kar deluje mimo članic oziroma Biotehniške fakultete. V slogi je moč in skupaj lahko nadaljujemo odlično sodelovanje tudi v prihodnje