311441472_471630141667860_6598848945118606273_n

Ob 9.00 je v Dvorani prof. dr. Janeza Hribarja potekal sprejem brucev oziroma študentov novincev za univerzitetne študijske programe 1. stopnje Kmetijstvo – agronomija, Kmetijstvo – zootehnika, Gozdarstvo in obnovljivi gozdni viri, Krajinska arhitektura in visokošolske strokovne študijske programe 1. stopnje Kmetijstvo – agronomija in hortikultura, Kmetijstvo – živinoreja, Gozdarstvo; ob 10.00 pa za bruce oziroma študente novince univerzitetnega študijskega programa 1. stopnje Biologija, Biotehnologija, Mikrobiologija, Lesarstvo, Živilstvo in prehrana in  visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Lesarsko inženirstvo.

Študentke in študente novince je najprej pozdravila dr. Karla Šturm, pomočnica tajnika in vodja Službe za študijske zadeve in mednarodno sodelovanje Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani ter besedo predala novi dekanji Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani prof. dr. Marini Pintar: »Dekanja je danes začela s štiriletnim mandatom in nas bo vodila naslednje štiri leta. Upam, da boste diplomirali še v času njenega mandata

Prof. dr. Marina Pintar pa je študentom ob vstopu na Biotehniško fakulteto Univerze v Ljubljani namenila spodbudne besede: »Na Biotehniški fakulteti poteka kalejdoskop študijskih in raziskovalnih področij, ki so povezani z vedami o življenju, biogospodarstvu in varstvu okolja. Fakulteta pokriva številna področja in lahko se zgodi, da boste izbrane predmete obiskovali na drugih oddelkih ali v primeru interdisciplinarnega študija tudi na drugih fakultetah.« Študentke in študente je opozorila, da v tem trenutku ni posebnih ukrepov za omejevanje virusa, jih je pa nagovorila, naj izvajajo osnovne ukrepe kot so razkuževanj rok, zračenje prostorov, v primeru prehlada naj se testirajo in pozitivni ostanejo doma. Pojasnila je, da bodo nosilci, ki izvajajo vaje, določili ali je potrebno uporabljati masko ter vse prosila, da sledijo njihovim navodilom. Prof. dr. Marina Pintar pa je posebej poudarila: »Vse znanosti so enakovredne, saj lahko prav vsaka, ki v določenem trenutku ne kaže potenciala prispeva v svetovni mozaik kamenček znanja k napredku, kar pa je še bolj pomembno mogoče k preživetju človeštva. Uspešen študij vam želim

Sledil je pozdrav Miha Kosca, predsednik Študentskega sveta Biotehniške fakultete, ki je študentke in študente pospremil z besedami: »Danes vstopate v novo življenjsko obdobje, ki vam ponuja več svobodnih izbir, kaj in kdaj boste počeli. Upam, da imate izdelan ohlapni načrt, kaj želite doseči in da boste ta čas študija, kar se da dobro izkoristili, tako za študij kot za obštudijske dejavnosti. Če boste v času študija naleteli na probleme povezanimi s študijem in jih ne boste uspeli sami rešiti, se obrnite na nas. Prav tako v svoje vrste vabimo aktivne posameznike, povezani smo tudi s Študentskim svetom Univerze v Ljubljani.« Na koncu je vsem zaželel uspešen študij ter veliko novega znanja in izkušenj.

311198430_471630198334521_2360320568893486176_n

Sledila je predstavitev Metoda Svetka, podpredsednika Študentske organizacije Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, ki je vse prisotne študente povabil: »Za študentke in študente Biotehniške fakultete organiziramo različne oblike druženja, od piknikov, izletov, udeležb na tekmovanjih in drugo. Vabimo vas, da nas spremljate prek družbenih, socialnih omrežjih naše organizacije, prav tako spremljajte družbena omrežja fakultete in univerze. Uživajte v času, ko boste študenti, dobrodošli pri nas na Biotehniški fakulteti

Po uvodnih nagovorih in predstavitvah je dr. Karla Šturm študente povabila, da si naložijo aplikacijo, kjer bodo lahko oddajali prijave na izpite ter spremljali druge informacije povezane s študijem. Vse študentke in študente je tudi posebej opozorila: »Vem, da bo v prvem letu za vas veliko novega. Vklopite se v novo okolje in pridno iščite vse informacije. Na vsakem oddelku in študiju imate referenta, ki skrbi za študijske zadeve, zato konec leta ne bo izgovora, da nekaj niste vedeli.« Pojasnila je tudi, da bodo študentke in študentje informacije dobivali tudi po drugih kanalih in jih prosila naj bodo pozorni nanje.

Nato je k besedi povabila Katarino Rihtaršič, vodja mednarodne pisarne, ki je posebej poudarila priložnosti in prednosti, ki jih ponuja mednarodni študij: »Naj vas opozorim, da so izkušnje, ki jih dobite z mobilnostjo lahko zelo pomembne pri gradnji vaše kariere, poslovne poti ali pa nenazadnje samo življenjskih izkušenj. Mobilnost pa ne pomeni le študijsko izmenjavo, raziskovalni obisk ali prakso v tujini, ampak tudi gostujoča predavanja tuji profesorjev ali udeležba na mednarodnih šolah, ki jih organiziramo tudi na Biotehniški fakulteti.« Vse prisotne je povabila tudi na prvi informativni dan programa Erasmus+, kjer bodo spoznali program v okviru katerega poteka na fakulteti največ mobilnosti. Posebej jih je opozorila, da je potrebno prijavo za mobilnost v študijskega letu 2023/2024 oddati v decembru 2022.

Zaradi odsotnosti Milene Zorić Frantar je Karierni center Biotehniške fakultete predstavila dr. Karla Šturm: »V okviru Kariernega centra Biotehniške fakultete, ki je močno povezan v mrežo kariernih centrov Univerze v Ljubljani, lahko pridobite številne veščine, ki vam bodo pomagale na vaši poslovni poti. Spremljajte družbene medije in druge rubrike, kjer se objavljajo napovedi prihodnostih izobraževanj in drugih priložnosti. Na Biotehniški fakulteti enkrat letno izvedemo tudi karierne dneve, kjer se srečajo študenti in delodajalci ter se pogovorijo o vzajemnih pričakovanjih

Na koncu srečanja je povabila prodekane, da se predstavijo in povabijo študente in študente na matične oddelke in študij. Na oddelkih in študiju so se študenti seznanili še s knjižnico, prostorsko ureditvijo, tutorji, predstavniki letnikov in drugimi posebnostmi povezanimi s posameznimi področji študija.