ULppz22_uniminds_IG-1080x1080-spremembe

Festival UNI.MINDS 2022 bo industriji ponudil vpogled v tehnologije in strokovno znanje raziskovalcev Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru in Univerze na Primorskem. Da bi bolje razumeli skupne potrebe, pa bodo tudi raziskovalci dobili vpogled v izzive, s katerimi se sooča industrija. Vse to z namenom vzpostavitve močnih in učinkovitih partnerstev.

ULppz22_uniminds_IG-1080x1080-osnovni

Otvoritev Festivala UNI.MINDS 2022 bo potekala v motivacijskem slogu: slišali boste, zakaj je sodelovanje med univerzami in podjetji tako pomembno, nato pa bo sledil vpogled v različne možnosti financiranja na področju »deep-tech« inovacij. Prvi dan letošnjega festivala se bo zaključil z dogodkom Novartis v Sloveniji: Dan raziskovalcev.

keynote_Jorg_Hoffman_Food__840x440
»In crisis times it is more necessary than in any other situation to come together to exchange and try to develop the best possible solution for everyone.«

Drugi in tretji dan pa bodo vsebine razdeljene po tematikah: hrana, zdravje, podnebje ter proizvodnja, surovine in urbana mobilnost. Mednarodno uveljavljeni strokovnjaki bodo tako predstavili svetovne trende posameznega področja, sledile pa bodo panelne razprave, interaktivni pogovori oz. »fireside chati« med slovenskimi strokovnjaki iz gospodarske in akademske sfere ter odločevalci.

Letošnji festival UNI.MINDS 2022 se bo za sodelujoče zaključil bolj slavnostno – z zaključno prireditvijo v živo, ki pa bo za širšo javnost na voljo z neposrednim prenosom na spletni platfomi Hubilo. Tam nas bosta nagovorila minister za izobraževanje, znanost in šport, Igor Papič in rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdič, razglasili zmagovalce Rektorjeve nagrade za naj inovacijo Univerze v Ljubljani in prejemnike Inovacijskega sklada 2022.

Prijave

Prijave so že odprte, število udeležencev pa je omejeno!

Festival bo potekal v kombinaciji slovenskega in angleškega jezika, potekal pa bo na spletni platformi Hubilo.

Celoten program in brezplačna vstopnica sta že na voljo na naslednji povezavi.

Organizatorji festivala

Glavni organizatorji festivala so Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani, Služba za prenos znanja in tehnologij Univerze v Mariboru in Center za razvoj in prenos znanja Univerze na Primorskem

Soorganizatorja dogodka sta SPIRIT in Ljubljanski univerzitetni inkubator. Letos pa z nami sodelujejo tudi EIT Hubi Slovenija - EIT Health, EIT Food, EIT Manufacturing, EIT Raw Materials in EIT Urban Mobility. Glavni partner dogodka je farmacevtska družba Lek.

Več informacij

Za več informacij obiščite spletno stran na povezavi ali nam pišite na