Pomembne informacije in datumi:

• Erasmus informativni dan: Povezava do dogodka je objavljena TUKAJ>> (geslo za ogled posnetka je "Erasmus2023").
  • NOVO Sejem mednarodnih izmenjav, bo potekal 11. 1. 2023 ob 14. uri (do predvidoma 16. ure) v dekanatu v avli pred predavalnico dr. Janeza Hribarja. Na sejmu boste prejeli informacije o izkušnjah študentov na izmenjavi iz prve roke, omogočeno pa bo tudi individualno svetovanje glede prijave na Erasmus izmenjavo ter individualno svetovanje iskanja Erasmus+ praks.
  • Rok za prijavo: nedelja, 22. 1. 2023 do 23.59 ure. Način prijave: Prijavo študent odda preko VIS BF in prijavi priloži motivacijsko pismo. Spletno prijavo skupaj z motivacijskim pismom pošljite tudi po elektronski pošti na naslov  najkasneje do 22. 1. 2023 do 23.59 ure.

Vsebina popolne prijavne vloge:

• izpolnjena spletna prijava v VIS BF,
  • motivacijsko pismo na najmanj eni in največ dveh straneh v slovenskem jeziku,
  • prijavo skupaj z motivacijskem pismom pošljete še na naslov .

POMEMBNO: Nepopolne prijave ter prijave, ki bodo oddane po pretečenem roku, ne bodo upoštevane. O izboru bo odločal koordinator za študente na izmenjavi na oddelku oz. študiju (seznam koordinatorjev je dostopen tukaj>>).

Študentska listina Erasmus+

Opisuje vaše pravice in dolžnosti ter vas informira o tem, kaj lahko pričakujete od BF in gostujoče institucije ob posameznem koraku mobilnosti. Dostopna je tukaj>>.

FAQ – Odgovore na pogosto zastavljena vprašanja si lahko pogledate tukaj>>

Erasmus koda Univerze v Ljubljani

SI LJUBLJA01

Kdo se lahko prijavi?

Na Erasmus+ razpis se lahko prijavi študent BF pod naslednjimi pogoji:

• da ima v celotnem času študija v tujini status študenta na BF,
  • da nima neporavnanih finančnih obveznosti iz naslova programa Erasmus ali Erasmus+,
  • da ni bil v času študija na stopnji, v okviru katere se prijavlja na ta razpis, sankcioniran v disciplinskem postopku.

Merila za ocenjevanje vlog

• dosedanji študijski uspeh in
  • motivacijsko pismo.

POMEMBNO:

Študentom priporočamo, da se pred prijavo dobro pozanimajo o univerzi kamor si želijo na izmenjavo, o predmetih, ki jih ponujajo za Erasmus študente ter jeziku izvedbe teh predmetov. V prijavo VIS BF navedite vašo prvo izbiro univerze, drugo in tretjo željo pa pripišite v e-sporočilo.

Za dodatne informacije se lahko obrnete na Katarino Rihtaršič ali Ano Maretić ().

Razpis ERASMUS+ 2023-2024.pdf

Erasmus+ Call 2023-2024 (ang).pdf