Štipendije za Slovence v zamejstvu in po svetu so namenjene pripadnikom avtohtone slovenske narodne skupnosti v sosednjih državah in potomcem slovenskih izseljencev za študij na višješolskem ali visokošolskem izobraževanju 1. ali 2. stopnje v Republiki Sloveniji. Namen štipendiranja je spodbujati povezovanje mladih slovenskih rojakov v zamejstvu in po svetu z matično domovino

Višina štipendije

Štipendija znaša 204,80 EUR* mesečno.

Štipendisti, ki niso državljani držav članic EU, EGP ali Švicarske konfederacije in ki se od začetka študijskega leta ustrezno obvezno zdravstveno zavarujejo, lahko pridobijo tudi dodatek v višini mesečnih prispevkov za zdravstveno zavarovanje.

*Štipendije se usklajujejo na način in v roku, ki velja za transferje, v skladu z zakonom, ki ureja usklajevanje transferjev posameznikom in gospodinjstvom v Republiki Sloveniji.

Objava razpisa

Sklad vsako leto objavi javni razpis za dodelitev štipendij za Slovence v zamejstvu in po svetu, predvidoma v mesecu avgustu 2021.