Skoči na vsebino
Ikona iskalnik Ikona iskalnik
Gumb išči

Obštudijske dejavnosti

Komunikacija in promocija biotehniških znanosti

S študijskim letom 2023/24 smo na Biotehniški fakulteti UL prvič razpisali novo kreditno ovrednoteno obštudijsko dejavnost »Komunikacija in promocija biotehniških znanosti«. Vpišete jo lahko študenti 1. in 2. stopnje BF UL, z izjemo prvih letnikov prve stopnje. Dejavnost je kreditno ovrednotena (3 KT), zato jo lahko študenti uveljavljate tudi v nabor izbirnih predmetov, bodisi na 1. ali 2. stopnji študija. Izvajanje poteka na način, da študent pri dejavnosti praviloma sodeluje 2 študijski leti, v VIS se dejavnost vpiše v drugem letu izvajanja (razen v izjemnih primerih, ko bo študent/ka tako aktiven/a, da bo vse obveznosti opravil/a že v prvem letu).

Vpis dejavnosti je omejen (predvidoma maksimalno 18 študentov na leto) in mogoč po predhodni odobritvi nosilca.

Nosilec: izr. prof. dr. Aleš Kuhar

Izvajalec: asist. dr. Jure Mravlje

slajder-KPR_BZ.jpg

Študenti in študentke bodo v okviru vsebin pridobil/a kompetence in veščine, da bodo sposobni uspešne komunikacije in promocije biotehniških znanosti, kar je v današnjem času ključno za uspešno kariero bodisi na akademskem, raziskovalnem ali strokovnem področju. Spoznali bodo osnove komuniciranja in učinkovite promocije, med drugim veščine javnega nastopanja in predstavljanja: govorne in vizualne komunikacije  z različnimi javnostmi, obvladovanja in prilagajanja različnim sogovornikom, sposobnosti prilagajanja in timskega dela). Dejavnost je izrazito praktično naravnana, in formalne oblike študija (predavanja in vaje) predstavljajo le manjši del obveznosti. Glavnina dela je namenjena pridobivanju praktičnih izkušenj in kompetenc na področju komuniciranja in promocije. Sodelovali boste pri oblikovanju komunikacijskih in promocijski strategij za študijske, znanstveno-raziskovalne in strokovne aktivnosti na Biotehniški fakulteti UL. Aktivno boste sodelovali pri pripravi objav na spletu in družbenih omrežjih, pri organizaciji in izvedbi predstavitev fakultete, študijev in raziskav na različnih dogodkih (sejmi, karierni dnevi, delavnice…), sodelovali pri pripravi avdio-vizualnih promocijskih materialov fakultete in podobno.

Zainteresirani študenti in študentke, ki ste motivirani za tovrstno delo in bi želeli pri tem sodelovati, se za več informacij in navodil v zvezi z vpisom (ta namreč ne bo avtomatsko odprt za vse študente in študentke), čim prej javite asist. dr. Juretu Mravljetu (). V primeru velikega interesa, bomo opravili razgovore in izbore primernih kandidatov/kandidatk.