VRT-__-vizualije-1024x576.jpg

Knjiga Vrt in prispodoba prinaša raznovrstne poglede na vrt, ki segajo onkraj njegove samoumevne vsakdanjosti, in odpira vprašanje, kaj vrt je in kaj predstavlja. Z interdisciplinarnim pristopom k jedru krajinske arhitekture razgrinja večplastni pomen vrta in raziskuje sodobnejše koncepte (pre)oblikovanja narave, tako v zasebnem kot v javnem življenju. Priznani krajinski arhitekti, arhitekti, umetnostni zgodovinarji, filozofi, sociologi, umetniki, pesniki in pisatelji so vrt umestili v kontekst aktualnih družbenih vprašanj. Ustvarili so unikatno zbirko esejev o pomenu in vlogi vrta za kakovost bivanja v svetu, v katerem sta človek in narava (spet) neločljivo prepletena.

Knjiga je posvečena Dušanu Ogrinu (1929–2019), krajinskemu arhitektu, profesorju in ustanovitelju študija krajinske arhitekture na Univerzi v Ljubljani.

Uredili: Ana Kučan in Mateja Kurir

Avtorji: Jože Barši, Andrew Benjamin, Erika Bordon, Lisa Diedrich, Mladen Dolar, Pavel Gantar, Davorin Gazvoda, Joao Gomes da Silva, Barbara Habič Pregl, Urška Jurman, Dževad Karahasan, Dean Komel, Miklavž Komelj, Miloš Kosec, Lev Kreft, Ana Kučan, Mateja Kurir, Lilli Lička, Janez Marušič, Jure Mikuž, Olaf Nicolai, Martin Prominski, Martin Rein-Cano, Gerard Reinmuth, Carl Steintz, Kinga Szilagyi, Marc Treib, Aleš Vodopivec, Sven-Olov Wallenstein, Catherine Ward Thompson, Udo Weilacher, Saskia De Wit in Nadja Zgonik.

Založnika: Muzej za arhitekturo in oblikovanje in Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani

Povezava do spletnega prenosa.