Številka pogodbe:

249.748,00 €

Vodja projekta na BF:

Hudina Metka

Projekt EIP (Evropsko partnerstvo za inovacije) z naslovom Okoljski vidiki preusmeritve  v ekološko pridelavo sadja se izvaja v okviru ukrepa M16: Sodelovanje iz Programa razvoja podeželja 2014-2020, podukrepa M16.5: Okolje in podnebne spremembe.

Vodilni partner: Univerza v Mariboru

Vodja projekta: Prof. dr. Tatjana Unuk (tatjana.unuk@um.si)

Projektni partnerji:

• Univerza v Ljubljani
  • Kmetijski inštitut Slovenije
  • Kmetijsko gozdarski zavod Novo mesto
  • Kmetijsko gozdarski zavod Ljubljana
  • Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica
  • Sadjarstvo Dežman
  • Kmetija Strgar
  • Kmetija Staniša
  • Kmetija Černelič
  • Kmetija Sadjarstvo Trstenjak
  • Sadjarstvo Ormož d.o.o.
  • Biotehniška šola Maribor
  • Ivan Knez
  • Kmetija Kante

KRATEK OPIS PROJEKTA:

Cilj projekta je s praktičnimi primeri na partnerskih/demonstracijskih posestvih v 6 statističnih regijah po Sloveniji in vključujoč več sadnih vrst pokazati pridelovalcem, da je ob uporabi obstoječih praks in tehnoloških ukrepov možen uspešen prehod iz integriranega v ekološki način pridelovanja tudi v že obstoječih trajnih nasadih. Ekološki način pridelave sadja je eden najzahtevnejših, vendar najbolj dosledno izpolnjuje večnamensko vlogo kmetijstva, ki obsega zagotavljanje zadostne preskrbe z varno hrano, ohranjanje naravnih danosti – voda, tla, zrak, biotske raznovrstnost in tudi ohranjanje kulturne kmetijske krajine z gospodarsko in socialno vlogo kmetijstva.

Trajanje projekta: 15.11.2019 – 15.11.2022