Spoštovane študentke/spoštovani študenti,

pred nami je nov semester in 15.2.2021 začenjamo s pedagoškim procesom v 3. bloku.

Po predvidevanjih bo Vlada RS danes, 11. 2., objavila odlok, da je Slovenija glede na epidemiološko sliko prešla v oranžno fazo, ki omogoča premike k postopni oživitvi študijskega procesa na fakulteti, ki si ga, sodeč po izjavah, želi tudi večina vas.

V oranžni fazi se sproščajo nekateri ukrepi, med drugim so na fakultetah omogočeni izpiti in seminarji do 10 oseb ob upoštevanju navodil NIJZ in odprava prepovedi prehoda občinskih mej. To nam omogoča, da se lahko vrnemo k že na začetku leta načrtovani hibridni izvedbi študijskega procesa.

Upoštevaje vsa pravila in možnosti, smo se odločili, da v 3. bloku pričnemo s prvim dnem izvajati laboratorijske vaje v hibridni obliki.

Obvestila o razporeditvah študentov v skupine ter  način izvedbe predavanj in seminarskih vaj bodo objavljena v e-učilnici (Moodle).

Predavanja in seminarske vaje se zaenkrat lahko izvajajo v hibridni obliki. Študentom, ki bodo na lokaciji, bo omogočena možnost udeležbe pri predavanjih in seminarskih vajah po eni od navedenih opcij:

• ogled v predavalnicah (po urniku), predavatelj predava iz oddaljene lokacije;
  • študentom, ki bodo na lokaciji, se omogočijo predavanja in seminarske vaje v živo.

Bivanje v Študentskih domovih je trenutno dovoljeno zgolj v primeru opravljanja laboratorijskih vaj, prakse ipd. (študenti morajo predložiti dokazila: urnik, e-mail o poteku vaj ipd.) Potrdilo iz VIS BF za prehajanje občin ni dovolj za bivanje v Študentskih domovih. Če bo po današnji seji vlade to še potrebno, vam bodo e-sporočila o poteku posredovali nosilci predmetov.

Prosimo, da se, še posebej ob prihodu na fakulteto, držite vseh priporočil za preprečevanje z okužbo Covid-19. Vsi skupaj izkažimo zrelost, in prispevajmo k naporom, da se nam Covid-19 situacija ne bi ponovno poslabšala. Le tako bo pedagoški proces v letošnjem letu, kljub izjemnim razmeram, zagotovil vse predvidene kompetence, ki jih morate v času študija pridobiti.

Vodstvo Univerze v Ljubljani Biotehniške fakultete