IMG-0149

Študentski svet Univerze v Ljubljani je organ študentov univerze, ki zastopa pravice in dolžnosti študentov. Člani študentskih svetov članic in univerze so pravni in uradni zastopniki študentov, njihovo delovanje pa opredeljujejo Zakon o visokem šolstvu, Statut Univerze v Ljubljani in Poslovnik Študentskega sveta Univerze v Ljubljani.

Študentski svet Univerze v Ljubljani je v četrtek, 19. januarja 2023, na predlog rektorja Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregorja Majdiča potrdil mandate predstavnikov študentskih svetov članic Univerze v Ljubljani za študijsko leto 2022/23. Mandat članov študentskega sveta traja eno leto.

Sledilo je imenovanje Volilne komisije in volitve članov predsedstva. Za predsednika je bil izvoljen Miha Kosec, študent Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, za podpredsednika sta bila izvoljena Matej Smrečnik, študent Zdravstvene fakultete Univerze v Ljubljani in Nejc Donaval, študent Fakultete za šport Univerze v Ljubljani, za tajnika pa Tamara Fiksl, študent Fakultete za upravo Univerze v Ljubljani.

Izvoljeno predsedstvo si je v mandatu zadalo devet (9) ciljev:

• razširitev poznavanja študentskega sveta in njegovega delovanja med širšo študentsko populacijo,
  • aktivno delovanje delovnih teles,
  • proaktivno sodelovanje s predstavniki študentskih svetov članic,
  • proaktivno sodelovanje z deležniki univerze,
  • vzpostavitev primerne pravne zaščite predstavnikov študentov,
  • oblikovanje sistema nadzora pedagoškega dela rednih profesorjev,
  • zagotovitev dodatnega financiranja dela in izvedbe projektov študentskih svetov članic,
  • reorganizacija predsedstva Študentskega sveta Univerze v Ljubljani in
  • celovita prenova oblikovanja študentskih mnenj.