Zbrane je najprej uvodoma nagovorila izr. prof. dr. Jasna Dolenc Koce, prodekanja za študijske zadeve na Biotehniški fakulteti UL. Nato je ga. Sanja Jedrinović iz Centra Digitalna UL predstavila orodja umetne inteligence, predvsem trenutno najbolj znan velik jezikovni model ChatGPT. Nadaljevali so sodelavci BF, in sicer je najprej doc. dr. Matej Jošt z Oddelka za lesarstvo BF UL predstavil preverjanje plagiatorstva s programom Turnitin v okolju spletnem okolju Moodle. Nato je izr. prof. dr. Damijana Kastelec z Oddelka za agronomijo BF UL predstavila možnosti uporabe aplikacije Slido v programu MS Power point. Sledila je prof. dr. Petra Golja z Oddelka za biologijo BF UL, ki je predstavila naloge tipa H5P in pripravo video gradiv. Za konec pa je izr. prof. dr. Mojca Korošec z Oddelka za živilstvo BF UL spregovorila še o razvoju kompetenc podjetnosti pri študentih.

Biotehniška fakulteta upravlja 15 pedagoško-raziskovalnih stavb (149 laboratorijev) in ima v lasti ali upravljanju še 29 drugih gospodarskih objektov.