BFestival 2024 BIOZNANOST IN PODNEBNE SPREMEMBE (1).png

BFestival je festival raziskovalnih dosežkov Biotehniške fakultete. Na njem so predstavljeni raziskovalni profili Biotehniške fakultete ter najodličnejši raziskovalni izsledki raziskovalcev, skupin in kateder. BFestival lahko naslavlja tudi skupne teme, ki jih raziskovalci različnih oddelkov raziskujejo v okviru svojih področij.

BFestival 2024 bo potekal pod naslovom Bioznanost in podnebne spremembe, na katerem bodo predstavljeni izbrani dosežki raziskovalcev BF, ki obravnavajo:

• različne vidike vpliva podnebnih sprememb na biološke sisteme,
  • prilagajanje upravljanja naravnih virov in obvladovanje tveganj, ki jih sprožajo podnebne spremembe,
  • gospodarske in socialne vidike spremenjenih razmer.

Dogodek bo zaključen z okroglo mizo, na kateri bodo predstavniki različnih institucij opisali svoje izkušnje in izpostavili raziskovalne izzive pri soočanju s podnebnimi spremembami. Na okrogli mizi bodo sodelovali:

• Mag. Mojca Dolinar, direktorica, Urad za meteorologijo, hidrologijo in oceanografijo, Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo, Agencija Republike Slovenije za okolje (ARSO)
  • Tomaž Jevšnik, tehnični direktor, OceanOrchids
  • Mag. Matjaž Guček, vodja službe za gozdarsko načrtovanje, Zavod za gozdove Slovenije
  • Dr. Jože Verbič, raziskovalec, Kmetijski inštitut Slovenije
  • Dr. Žiga Malek, krajinski arhitekt, predavatelj, znanstvenik, IIASA (International Institute for Applied Systems Analysis)

PRIJAVE      I      VEČ O DOGODKU     I       PROGRAM

Posnetki predavanj prejšnje izvedbe ter zborniki prispevkov od leta 2019 dalje: TUKAJ

Vljudno vabljeni,

Ekipa BFestivala