Logotipi gor.PNG

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU

Drugi program - Trajnostni prehranski sistemi: naravoslovni in inženirski temelji vsebuje strokovna predavanja, katerih cilj je podati pregled in osnove trajnosti z vidika naravoslovja in inženirstva.

PRIJAVA      I      PROGRAM

Zainteresirane kandidate vabimo, da najpozneje do 20.4.2024 izpolnijo prijavni obrazec in se tako udeležijo v drugem od treh izobraževalnih programov, ki so pripravljeni v okviru projekta.

Program je zasnovan v treh ključnih sklopih:

• Načela prehranskih sistemov
  • Krožnost na prepletu snovnih in energijskih tokov, obnovljivi viri in
  • Energetska učinkovitost in pridelava hrane, ki zakrožijo tehnične in naravoslovne temelje prehranskih sistemov.

V prvem sklopu se vzpostavijo temelji strateškega okvira prehranskih sistemov, ideja trajnostnega kmetovanja ter varovanje narave in pomembnost lokalne pridelave ter novih prehranskih trendov.

V drugem sklopu se podrobneje naslovi ideja snovne učinkovitosti s poudarkom na stranskih produktih na koncu življenjske dober ter s tem vpeljava tehnologij za konverzijo biogenih odpadkov, ki je dodatno poglobljena z sistemskim vidikom upravljanja snovno-energetskih sistemov in specifičnih tehnologij za energetsko izrabo odpadnih snovnih tokov.

V tretjem sklopu se izdatno analizirajo obnovljivi viri energije, energetska učinkovitost v stavbah ter regulativa in nacionalne strategije na področju oskrbe z energijo ter umeščanja kapacitet za pridobivanje energije v okolje, ki je povezano s prehranskimi sistemi.

Doseganje trajnosti in krožnosti v prehranskem sistemu zahteva kvalitativni preskok ne le v zasnovi tehnoloških procesov, temveč tudi v organizaciji in načrtovanju celotne snovno-energetske verige, kar struktura programa ciljno zasleduje.

Program bo potekal od 8.5. do 20.6.2024.

PRIJAVA      I      PROGRAM

Predavanja so hibridna - srečanja v živo in spletno poučevanje. Srečanja v živo so organizirana na Biotehniški fakulteti v Ljubljani (Jamnikarjeva ulica 101), spletna predavanja na platformi MS Teams.

Poleg predavanj program vključuje delo v skupinah in seminarsko delo.

Po uspešnem zaključku programa udeleženci prejmejo potrdilo o opravljenem usposabljanju katerega ocenjeni obseg znaša 4 ECTS.

Udeleženci potrebujejo najmanj končano srednješolsko izobrazbo in delovno znanje angleškega jezika (za morebitno uporabo tuje literature pri izobraževanju).

Zainteresirane kandidate vabimo, da najpozneje do 20.4.2024 izpolnijo prijavni obrazec in se tako udeležijo v drugem od treh izobraževalnih programov, ki so pripravljeni v okviru projekta.

Število udeležencev je omejeno in sistem bo avtomatsko zaključil sprejemanje prijav, ko bo omejeno število udeležencev doseženo.

Izobraževalne programe so pripravili in jih bodo izvajali 6 projektnih partnerjev Univerze v Ljubljani: Biotehniška fakulteta, Elektrotehniška fakulteta, Ekonomska fakulteta, Fakulteta za strojništvo, Fakulteta za družbene vede in Filozofska fakulteta.

Prijavni obrazec je na voljo tudi prek kode QR:

Picture1

Spodaj so podrobne informacije o vsebini in časovni razpored izvajanja.

ČASOVNI RAZPORED

Seminar 3

20.6.

17-19.00