Vrtov z dvema certifikatoma je tako samo 18 od preko 3700 botaničnih vrtov na svetu, od tega preko 900 botaničnih vrtov znotraj EU. Botanični vrt Univerze v Ljubljani je tako med elitno osemnajsterico, ki ima dva zelo pomembna svetovna certifikata, ki v svetu veliko pomenita. Botanični vrt Univerze v Ljubljani svojo prepoznavnost ponovno gradi vse od leta 1995, ko se je prvič včlanil v to svetovno organizacijo. Njegovo prepoznavnost so potrdili na Evropskih kongresih botaničnih vrtov, v knjigui, ki je leta 2008 izšla v Londonu o zgodovinskih vrtovih in nato o vrtovih kot znanstvenih centrih znotraj EU leta 2013. Leta 2015 je bil prejemnik svetovne nagrade Marsh. Leta 2018 je dobil prvi certifikat za botanični vrt med samo 10 izbranci in sedaj, po še bistveno strožjih merilih, ponovno uspel pridobiti dva certifikata, ki vrt z njegovo dejavnostjo umeščata v svetovno špico vrtov. Znašel se je v družbi svetovno prepoznavnih vrtov kot je znameniti "Eden projekt", Cambridge University Botanic Garden ali Royal Botanic Garden Edinburgh v Veliki Britaniji, Wolong in Sydenyski botanični vrt v Avstraliji, Amsterdamski botanični vrt in Leiden na Nizozemskem, Meiss iz Belgije, Missouri Botanical Garden in Botanic Garden of Smith College iz ZDA, če naštejemo samo nekatere.

BGCI Accreditation Certificate_Ljubljana University Botanical Garden.pdf

BGCI Accreditation Certificates_CPA_Ljubljana University Botanical Garden.pdf