Portal Erasmus BIP Database je dostopen preko povezave: www.erasmusbip.org. Na njem organizatorji delijo informacije, ideje in vabila tako za udeležence (študente) kot osebje, ki prihaja počevat.

Erasmus+ Blended Intensive Programmes (BIP), v prevodu kombinirani intenzivni programi (KIP), so kratki, intenzivni programi z inovativno uporabo učenja in virtualnega sodelovanja. Pri organizaciji posameznega KIP-a sodelujejo najmanj tri univerze iz sheme Erasmus+. Udeleženci so študenti in osebje s partnerskih univerz (min. število: 15). Program vključuje obvezen virtualni del in fizičen del, ki traja najmanj 5 zaporednih dni in največ 30 dni. Uspešno zaključen KIP program se ovrednoti z najmanj 3 ECTS. Študenti imajo možnost sofinanciranja, vendar le ob predhodni najavi pri Mednarodni pisarni BF (). Prijava na KIP poteka pri organizatorju, prijava za finančno pomoč pa preko portala UL.