WolfPackJelovica_JČ
Avtor: Jaka Črtalič

Januarja 2023 se na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani v okviru projekta LIFE WILD WOLF nadaljujejo raziskave povezane z zaščiteno prostoživečo vrsto, z volkom. Na Oddelku za biologijo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani bodo raziskovalke in raziskovalci v okviru projekta LIFE WILD WOLF vodili raziskavo o znanju in prepričanjih javnosti o volku, ki bo pripomogla k boljšemu razumevanju odzivov ljudi na prisotnost volkov.

Dr. Maja Jan je izpostavila: »Biotehniška fakulteta bo intenzivno sodelovala tudi pri raziskavi dejavnikov, ki volkove privabljajo v naselja in raziskavah o križancih

Zemlkjevid

Projektne aktivnosti bodo potekale na izbranih območjih Češke, Hrvaške, Italije, Grčije, Nemčije, Portugalske, Švedske in Slovenije. Dr. Maja Jan je pojasnila: »Izbrana so bila območja, kjer je bila zabeležena stalna prisotnost volka. Projekt bo tako zajemal kar sedem od devetih populacij volka v Evropi

Več o projektu najdete na povezavi.

Za več informacij se lahko obrnete na koordinatorko projekta na Biotehniški fakulteti dr. Majo Jan, E: