Foto_STA
Fotografija: Slovenska tiskovna agencija

Kdo lahko predlaga kandidatko ali kandidata?

Kandidatko ali kandidata za Nagrado dr. Uroša Seljaka lahko predlagajo posameznice in posamezniki, ki imajo naziv visokošolskega učitelja/učiteljice ali znanstvenega delavca/delavke.

Predlagani kandidat, kandidatka mora izpolnjevati naslednje pogoje:

• v času raziskovalnega dela, ki je vodilo do znanstvene objave, mora biti vpisani na prvo ali drugo stopnjo študija na eni od univerz v Republiki Sloveniji,
  • znanstveno delo študentke, študenta mora biti javno objavljeno in ne zgolj dano v objavo.

Prejemnik nagrade bo izbran na podlagi naslednjih kriterijev:

• pomen znanstvene objave za nadaljnji razvoj znanosti ali stroke na posameznem področju doma ali v tujini,
  • izjemnost znanstvene objave z vidika njene inovativnosti,
  • visoka odmevnost (citiranost).

Če bo predlaganih več enakovrednih prijav, se lahko nagrada razdeli med največ tri študente.

Rok za prijavo

Rok za prijavo na razpis je sobota, 30. april 2022, do 23.59 ure.

Predlog je pravočasno podan, če v zgoraj navedenem roku prispe na elektronski naslov: i. Rektorat Univerze v Ljubljani bo predlagatelja z elektronskim sporočilom obvestil, kdaj je bil predlog prejet.

Predloge bo obravnavala strokovna komisija, ki jo določi rektor Univerze v Ljubljani. Strokovna komisija bo pregledala vse pravočasno prispele predloge in izbrala prejemnika nagrade.

Prejemnik nagrade bo o izboru obveščen najkasneje 30. 6. 2022.

Več o pogojih in razpisu na povezavah spodaj ali v novici na spletni strani Univerze v Ljubljani.

Javni razpis za podelitev Nagrade dr. Uroša Seljaka

Prijavni obrazec na javni razpis

Priloga 1

Priloga 2