Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani je osrednja pedagoška, strokovna in raziskovalna institucija s področja ved o življenju, biogospodarstva in varovanja narave. Širok spekter študijskih področij, ki jih ponuja fakulteta, pritegne številne študente, med njimi je tudi Maja Pečarič, vinska kraljica Slovenije.

20230826_120727

Na predstavitvenem prostoru jo je sprejela prof. dr. Marina Pintar, dekanja Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani: »Vesela sem, da se ponovno srečava. Povabim vas, da odgovorite na nekaj nagradnih vprašanj, povezanih z vašim nazivom. Verjamem, da vam ne bodo delala preglavic.«  Med vprašanji nagradne igre, ki poteka na predstavitvenem prostoru, je dekanja izbrala vprašanja povezana z vinom. Vinska kraljica je uspešno odgovorila na večino in za nagrado prejela knjigo prof. dr. Denisa Rusjana z naslovom Tehnologija pridelave grozdja NAMIZNO GROZDJE.

Nagradna vprašanja na katera je odgovorila vinska kraljica Slovenije:

Zakaj sadimo vrtnice pred vsako vrsto vinograda?

• lepe barve cvetov privabljajo opraševalce vinske trte
  • na vrtnici se najprej pokažejo znaki bolezni, ki lahko prizadenejo tudi vinsko trto
  • zato, da imamo lepši vinograd kot sosedje

Iz grozdja katerih sort je pridelano rose vino?

• belih
  • rdečih
  • belih in rdečih sort

Koliko grozdnih jagod potrebujemo za steklenico vina?

Koliko odstotkov vode je v vinu?

• 35 %
  • 50 %
  • 85 %

Koliko mehurčkov vsebuje kozarec penine (100 ml)?

• 1 milijon

Zakaj je steklenica vina zatemnjena?

• da ne vidimo, kaj kupujemo
  • preprečitev izhlapevanja alkohola
  • zaščita pred svetlobo

Kateremu vinu odgovarjajo spodnji opisniki (deskriptorji)?

• belemu in rose vinu
  • rdečemu vinu
  • penečemu vinu

vino

Pred odhodom se je naprej sama, nato pa še skupaj s Tadejo Vidmar, medeno kraljico Slovenije, fotografirala v lesenem okviru s sloganom »NARAVNA IZBIRA!«.

20230826_120948