Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru vabi na spletno delavnico uporabe aplikacije za popis lokalnih genotipov murv MorusAPP.

Univerza v Mariboru je v mesecu marcu pričela z izvajanem Evropskega projekta Obzorje na področju obujanja evropske kulturne dediščine pod koordinatorstvom Združenja CREA Kmetijstvo in Okolje. Akronim projekta ARACNE izhaja iz naslova »Spodbujanje pomena umetnosti in kulturne dediščine svile na nacionalni in evropski ravni« (»Advocating the Role of silk Art and Cultural heritage at National and European scale«), oblikovanega po navdihu grške mitološke pripovedi o tkalki, ki jo je boginja Atena spremenila v pajka.

Aplikacijo in projekt bodo predstavili Andreja Urbanek Krajnc, Martin Kozmos in Špela Jelen. Predavanje je namenjeno predstavitvi raziskav o murvah in aplikacije – MorusAPP, ki je bila razvita z namenom popisa starih lokalnih murv (Morus spp.) širom partnerskih držav.

Več informacij, vključno s povezavo do spletnega srečanja, najdete v VABILU.

Vabljeni!

murva_2023